مرکز آموزش زبان حوزه علمیه قم

آمار بازدید پایگاه

  • افراد آنلاین: 4
  • بازدید امروز: 204
  • بازدید کل: 777086
  • زبان آموز
  • استاد

برگزاری سومین دوره تابستانی مکالمه زبان عربی در مدرسه علمیه امام باقر (ع)

تاریخ انتشار: 1396/4/12

سومین دوره‌ي تابستاني آموزش زبان عربي صبح امروزیکشنبه 11 تيرماه 1396در مدرسه علميه‌ي امام باقر (عليه‌السلام) طي مراسمي با حضورمدیریت محترم حوزه های علمیه،‌آیت الله اعرافی ، مدیریت مرکز آموزش زبان حوزه ، طلاب، مديران و مسئولین حوزه های علمیه رسما فعالیت خود را آغاز کرد .

در این مراسم آیتالله اعرافی ضمن افتتاح سومین دوره تابستانی آموزش زبان عربی به ایراد سخنرانی در جمع طلاب حاضر در دوره پرداخته و فرمودند: حوزه ما باید در همه زبانهای دنیا به یک توانایی غنی و ممتاز برسد؛ وضع امروز به رغم پیشرفت‌ها، کاملا مطلوب نیست؛ طلاب باید به زبانهای بینالمللی آشنا باشند؛ امروز قدم های جدی در این عرصه برداشته شده است و امروزه هزاران نفر از طلاب به زبان های مختلف دنیا مکالمه می کنند.

مدیر حوزههای علمیه کشور بیان کرد: تربیت طلاب غیر ایرانی و آموزش زبان به طلاب ایرانی دو محور سنگینی است که در حوزه انجام شده است؛ زبان، یک ضرورت است ولی در باب زبان باید گفت که دو سیاست دنبال می شود، نخست اینکه از گویش گران زبانها دعوت شود که علوم حوزوی را فراگیرند که اینکار در المصطفی(ص) انجام می شود و دوم اینکه مبلغان توانای نویسنده و گویشگر به زبان‌های دیگر را تربیت کنیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: امروزه طلاب در بیش از 8 زبان  فعالند  ولی این رقم کم است این در حالی است که انجیل به 1500 زبان و لهجه دنیا ترجمه شده است؛ در دستگاه کلیسا نیز در هر شاخه لهجه‏ای و زبانی دهها مبلغ وجود دارد.

وی گفت: حوزه ما دو زبان رسمی دارد که شامل فارسی و عربی به عنوان زبان رسمی است یعنی همه طلاب باید زبان عربی را بدانند و هیچ طلبه ای نباید وجود داشته باشد که به این زبان آشنا نباشد.

مدیر حوزههای علمیه کشور بیان کرد: امروزه شاهد زبان معاصر عربی هستیم که اگر عالم دینی نتواند بر ادبیات عرب تسلط داشته باشد و نتواند با یک گفتگوی آسان با مخاطبان عرب زبان ارتباط برقرار کند قطعا دارای نقص است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: شرایط کاری در حوزه به شکلی باید انجام شود که نیازی به برگزاری دوره تابستانی نباشد و این کار باید در طول سال به شکل مستمر دنبال شود؛ همه مدیران باید تلاش کنند که طلاب در 6 سال اول با زبان عربی آشنا شوند و هر طلبه باید یک کلاس را به شکل عربی بگذارند.

 

در این مراسم مدیریت حوزه علمیه امام باقر (ع) حجت الاسلام حجازی و همچنین مدیریت مرکز آموزش زبان حوزه های علمیه حجت الاسلام حسینی عارف ضمن قدردانی از زحمات مدیریت سابق حوزه های علمیه ، آیت الله حسینی بوشهری به ارائه گزارش و برنامه های خود پرداخته و اهداف مورد انتظار را تشریح و تبیین نمودند .

در پایان طلاب سر کلاس ها حضور یافته  و دوره تابستانی رسما آغاز به کار کرد .

 

تصاویر : 

 

 

 

 

آخرین اخبار مرکز

ثبت نام رایگان

تاریخ انتشار: 1401/3/10 ویژه ولادت حضرت معصومه(س)

دوره های تابستان 1401

تاریخ انتشار: 1401/3/8
GO UP